Czym zajmuje się mistrz produkcji?

Aby zostać mistrzem produkcji, niekoniecznie trzeba posiadać techniczne wykształcenie wyższe. Częściej stosuje się pod uwagę skłonności do nabywania wiedzy w tym kierunku, osobistą motywację, szybkość w przetwarzaniu także wykorzystywaniu wiedzy, a też pewne cechy osobiste, takie jak komunikacja, dokładność, asertywność, umiejętność pracy pod presją czasu i odporność na stres, umiejętność obsługi komputera i skłonność do obsługi pewnych programów i aplikacji stosowanych w firmie.

Produkcja w ostatnim roku była branżą, która jako trzecia na liście najczęściej rekrutowała pracowników. Nierzadko oferowała pracę właśnie dla mistrzów produkcji, wymagając od nich między innymi zmysłu technicznego oraz otwartości na wiedzę.

Do zadań mistrza produkcji należy między innymi kierowanie pracą podległych pracowników, ale też brygadzistów poprzez organizowanie im pracy oraz delegowanie poszczególnych obowiązków (znajomość zakresu umiejętności swoich podwładnych jest tutaj świetnym atutem).

Nadzorowanie procesów produkcyjnych oraz dbałość o przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa, takich jak normy BHP, upewnianie się, że produkcja zostanie przeprowadzona na czas a stworzone produkty będą posiadać najwyższą jakość; wpływanie na rzecz obniżenia kosztów produkcji przy jednoczesnym podwyższeniu wydajności produkcyjnej (optymalizacja pracy), prowadzenie szkoleń także treningów dla podwładnych dopiero przyjętych na niższe stanowiska w domu produkcyjnym.


Związane z tematem: https://www.reconferences.pl/


Ponadto, mistrz produkcji powinien motywować swoich podwładnych do ciągłej nauki oraz budowania własnych kwalifikacji zawodowych, a także przygotowuje on harmonogramy pracy uwzględniając przy tym normy zawarte w odpowiednich przepisach prawnych.

Mistrzem produkcji można stać się zaczynając pracę w domu od zera. Szkolenia dla brygadzistów pozwalają zapoznać się z zakresem obowiązków, a uzyskanie tego stanowiska pozwala na lepszy start również większe możliwości w uzyskaniu promocji na wyższe stanowisko kierownicze.

Pomocne są szkolenia dla mistrzów – przedstawiają one dużo użytecznych informacji, pozwalających na lepsze wdrożenie się do pracy. Takie warsztaty, jak agile szkolenia czy scrum szkolenia pozwolą na uzupełnienie informacji o metodach często stosowanych w zarządzaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii biznes. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz